Focení v Paříži

Letos na přelomu července a srpna jsem podnikl s kamarády dobrodružnou cestu do Japonska, na cestě zpátky jsme udělali krátkou jednodenní zastávku v Paříži. Do tohoto článku jsem vybral ty nejzajímavější fotky, které jsem toho dne pořídil. Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout na mé facebookové stránce Fotíme s Pavlem.

Každá správná fotogalerie z Paříže musí začínat Eiffelovkou! Ano, nechal jsem se přesvědčit tímto zlatým pravidlem a proto jako první fotku vidíte Karolínu a Honzu, jak trpělivě pózují a čekají až spoušť fotoaparátu stisknu v ten správný okamžik. Ale nebojte se, mnohem více než Eiffelovku mě bavilo fotografovat lidi okolo ní. Na dalších snímcích si můžete prohlédnout několik skvělých a zaručených póz, které bez hlavního motivu (Eiffelovky) a z jiného úhlu vypadají celkem vtipně.

 

Eiffelova věž - dotyky

Eiffelova věž - dotyky

 

Eiffelovka bez Eiffelovky aneb "Ukažme si na ni!"

Eiffelovka bez Eiffelovky aneb "Ukažme si na ni!"

 

Jak velká je Eiffelova věž?

Jak velká je Eiffelova věž? Asi takhle velká!

 

Skvělým zážitkem, nejen pro fotografa, bylo pro mě focení mýdlových bublin v parku pod Eiffelovkou. Mladý pár si sem přinesl kyblík s mýdlovou vodou a k radosti kolemjdoucích (hlavně dětí) vyfukovali mýdlové bubliny. Jistě uznáte, že toto téma je pro fotografa velice atraktivní.

 

Obrovská mýdlová bublina

Nádherná mýdlová bublina.

 

Prasknutí mýdlové bubliny

Holčička chytá mýdlovou bublinu - "před a po"

 

Eiffelovka - zákaz odbočení vpravo

Co je to za dopravní značku? Pozor na padající Eiffelovku?

 

Kde jinde hledat společně holubi a děti než u památek, zde konkrétně u katedrály Notre-Dame. Tolik holubů pohromadě jsem snad v životě neviděl.

Chlapec a holub

Chlapec a holub (snad to s ním holub myslí dobře...)

 

Dívka a holub

Zpívám ptákům a zvlášť holubům - vlídná dívka jim házela hrách - tak to bude asi ona ;-)

 

Francouzská policie na bruslích

Francouzská policie na bruslích - kdo ví, třeba se něčeho podobného dočkáme i u nás ;-)

 

Začínali jsme fotkou Eiffelovky, tak stylově článek zakončíme Fotkou z Lůvru ;-) Pokud se Vám můj první článek líbil, budu moc rád, když o něm řeknete svým přátelům – ať už osobně nebo pomocí sociálních sítí. Pokud se Vám něco nelíbilo, nebo Vám v článku něco chybělo, tak mi určitě napište, do příště to vylepším. Díky za pozornost…

PS.: Kdyby se vám to náhodou líbilo hodně, tak si určitě přihlašte k odběru můj newsletter (odběr emailu v patičce stránky), ve kterém vám budu posílat nejen cestopisné fotky z výletů, ale i návody jak se ve fotografování zlepšit.

 

Louvre - uchopíme pyramidu za špičku

Louvre - uchopíme pyramidu za špičku

Štítky: ,